Miasto rośnie w górę

Miast się rozrastają i zajmują coraz więcej powierzchni. Przez to zmienia się okolica. Przedmieścia zamieniają się w zwarte tereny miejskie. Miasto rośnie jak drzewo, wciąż w górę. Pnie się po kolejnych poziomach jak w dżungli. Olbrzymi drzewostan drapaczy chmur sięga już w rekordowych wymiarach kilkuset metrów. Takie budowle będą coraz częstsze w miastach. Zaczyna brakować miejsca i jedynym rozwiązaniem jest posuwanie się w górę. Do jakich osiągów to doprowadzi. Kto wie? I kiedy to nadejdzie. Na tę chwilę w mieście wciąż potrzebny jest wynajem ładowarek teleskopowych. Często trzeba coś umieścić bardzo wysoko, a miasto nie jest jeszcze tak wysokie żeby ładowarka z wysięgnikiem nie mogła dosięgnąć naprawdę wysokich dachów.

Jednak może się kiedyś zdarzyć, że miasto tak urośnie, że ładowarki z teleskopem będą wyglądać inaczej. Ciekawość jest wielka i chciałoby się wiedzieć jak będą wyglądać te maszyny w przyszłości.

Może będą wiotkie jak rośliny strączkowe i wspinać się będą po fasadach domów. Może będą latać w pozbawionej grawitacji przestrzeni.

Jak to będzie wyglądać zobaczymy.