Realizowanie usług polegających na transporcie różnego rodzaju ładunków odbywa się w oparciu o rozmaite przepisy, do przestrzegania których są zobligowani wszyscy przewoźnicy. Niejednokrotnie przy tej okazji pojawia się określenie takie jak transport ADR. Czym on jest i co należy o nim wiedzieć?

Transport ADR jest pojęciem odnoszącym się do przewozu materiałów niebezpiecznych, którym zajmuje się wiele firm, np. https://ekspo-trans.pl/. Zadania w tym obszarze są wykonywane na podstawie europejskiej umowy ADR regulującej związane z tym kwestie. Umowa jest co dwa lata uaktualniana – po to, by przepisy odnosiły się do rzeczywistych realiów panujących na rynku.

Firma transportowa, która oferuje przewóz materiałów niebezpiecznych, musi sprostać paru kryteriom. Jej flota powinna być przystosowana do tego typu transportu – każdy pojazd z niebezpiecznym załadunkiem wymaga odpowiedniego oznakowania. Ponadto kierowcy mają obowiązek posiadania niezbędnych uprawnień, które zdobywa się poprzez uczestnictwo w organizowanych w tym celu szkoleniach. Wynajmując firmę, warto zwrócić uwagę na to, jak duże doświadczenie ma w transporcie ADR.