motoryzacja (26)Plan kupna nowego samochodu niekoniecznie musi oznaczać wizytę w salonie. Na rynku wtórnym można znaleźć interesujący nas model w konkurencyjnej cenie. Jednak jeśli naszym hobby nie jest motoryzacja wówczas warto zapoznać się z najczęstszymi sztuczkami sprzedawców, by być w pełni zadowolonym z zakupu.

Najważniejszym testem, który trzeba wykonać przed sfinalizowaniem transakcji jest jazda próbna. Warto wiedzieć, że tylko nieuczciwy sprzedawca nie chce się zgodzić na tego typu sprawdzenie auta. Podczas jazdy nie da się ukryć żadnej usterki co pozwala na obniżenie ceny, jeśli odkryliśmy coś o czym nie było mowy w ogłoszeniu. Kolejnym aspektem, któremu warto się przyjrzeć oglądając wybrany model to kolor lakieru – każda różnica tonów, a także jakości pokrycia poszczególnych elementów, może być oznaką próby ukrycia faktu, że samochód wcale nie jest bezwypadkowy.
Przed ostatecznym podjęciem decyzji należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją pojazdu, gdyż jej niekompletność może nam przysporzyć wielu problemów w przyszłości.