Istnieją marki motocyklów, których nazwy od zawsze kojarzyły się przede wszystkim z wielkimi prędkościami, a ich modele wygrywały wiele wyścigów. Idealnym przykładem takiej sytuacji jest na pewno Ducati, a konkretnie model Monster, który jak sama nazwa wskazuje stanowi istnieje diabelski pojazd. Jeśli istnieją motocykle stworzone specjalnie z myślą o twardych macho to ten model z pewnością jest na wysokim miejscu w tym zestawieniu.

Ducati Monster 1100 jest to motocykl pozbawiony zbędnych ozdobników czy gadżetów. Jednym z założeń koncernu jest to, żeby po zakończonej jeździe kierowcy nadal trzęsły się ręce z wrażenia, a przy opisywanej maszynie zjawisko to będzie to występować bardzo często. Z wyglądu jest to prezentujący się ostro i dynamicznie niewielki pojazd wyposażony w jedynie niezbędne wyposażenie. Bardzo ładnie się prezentują wkomponowane po bokach rury czy zadziorny i krótki tył. Całość w charakterystycznej dla Ducati barwie czerwieni tworzy bardzo dobry wybór dla osoby lubiącej samotne wypady.

Ścigacz ten wyposażony jest w dwucylindrowe serce o pojemności 1078cm3 generująca moc 95KM. Może nie jest to ekstremalna moc, ale przy tej masie wystarczy w zupełności. Po odkręceniu manetki gazu Monster dosłownie rwie z kopyta i to już od niskich obrotów. Jest to podstawowa różnica porównując Ducati z japońskimi silnikami, które działają miękko i kulturalnie. Tutaj czystą moc da się odczuć praktycznie na każdym z 6 dostępnych biegów niezależnie od prędkości. Dobrze pracujące sprzęgło sprawia, że zmiana biegów następuje bardzo lekko.

Motocykle spod znaku Monster zdecydowanie nie należą do praktycznych i wygodnych. Od pierwszego założenia miał to być sprzęt przede wszystkim dający ogromną frajdę z jazdy i to zadanie spełnia w więcej niż 100%. Żywiołem tego pojazdu jest włoski asfalt o niezwykłej przyczepności i właśnie w takich warunkach sprawuje się on najlepiej, gdzie można w pełni wykorzystać wysoką dynamikę silnika.