zg 4Niemiecka motoryzacja należy do najsłynniejszych na świecie, wystarczy wspomnieć o takich markach jak VW, Mercedes-Benz, Opel, Audi, Porsche i BMW. Są one symbolem innowacyjności, niezawodności i wysokiej jakości.

W całych Niemczech znajduje się ponad 200 muzeów motoryzacji i techniki.. Volkswagen zbudował na terenie swojej fabryki w Wolfsburgu cały park tematyczny z szeregiem atrakcji dla turystów. Park Autostadt zajmuje aż 25 hektarów.
Dla fanów F1 ciekawym do odwiedzenia miejscem są niewątpliwie ogromne tory wyścigowe np. Grand-Prix Nurburning oraz Hockenheimring. Każdy odwiedzający może przez chwilę poczuć się tam kierowcą rajdowym.
Całe Niemcy to ponad 150 wspaniałych tras wiodących przez malownicze miejsca. Osoby, które nie posiadają samochodów mogą skorzystać w tym przypadku z firm wypożyczających auta (Avis, Sixt itd) posiadających sieć w całym kraju. Co roku w Niemczech odbywają się liczne zloty i zjazdy pojazdów zabytkowych oraz imprezy motoryzacyjne różnego rodzaju, które warto odwiedzić.