motoryzacja (13)Wiele bardzo znanych niebezpiecznych dróg samochodowych, takich jak trasa Trolli w Norwegii albo przejazd w Włoszech przez Przełęcz Stelvio, jest zamykanych na okres zimowy. Niektóre jednak są otwarte mimo wielkie śniegu i lodu. Oto kilka dróg na których poziom adrenaliny możemy sobie podwyższyć także w okresie zimy. Motoryzacja to bardzo niebezpieczna pasja.

Autostrada Adriatycka ? Chorwacja
Cudowna, a jednocześnie niebezpieczna, nadbrzeżna droga, która ciągnie się wzdłuż wschodniego brzegu Morza Adriatyckiego. Z jednej strony skaliste górki, z drugiej klif, który opada stromo do wody.

Cat and Fiddle Road ? Anglia
Nazwa tej niebezpiecznej trasy wywodzi się od pubu, który znajduje się w jej najwyższym punkcie. Nieoficjalnie szosa ta nazywana jest jednak ?Widowmaker? z angielskiego „Owdawiacz”. Ostre zakręty, kamienny mur, który ciągnie się wzdłuż drogi oraz bydło wypasane w pobliżu, wychodzące na szosę, podnoszą poziom niebezpieczeństwa w czasie poruszania się tą drogą.

Sa Calobra ? Majorka
Zawiła, górska droga, która prowadzi do małej zatoczki Sa Calobra jest zdecydowanie mniej niebezpieczna od innych tras z tego zestawienia, jednak nadal wymaga od kierowcy bardzo dużo uwagi i umiejętności.