Loty do Barcelony (5)Podróże lotnicze do niedawana były synonimem luksusu i powodzenia. Wszystko zmieniło się od momentu, w którym na rynek wkroczyły tanie linie lotnicze. Nadrzędnym zadaniem tych przewoźników jest zaoferowanie biletów na samolot ludziom o mniejszych zasobach finansowych.
Okazuje się bowiem, że w przypadku ofert last minute loty do Barcelony, Londynu czy innego europejskiego miasta, nie kosztują więcej niż kilkanaście złotych. Może się okazać, że transport do Londynu okaże się tańszy niż kupno biletu kolejowego do Warszawy.
Nie trzeba mówić o możliwościach turystycznych, jakie tanie linie otwierają. Od teraz niemal każdy może sobie pozwolić na krótki, weekendowy wypad do dowolnego z europejskich miast.
Pamiętać jedynie należy, że w przypadku tanich linii jedynym bagażem, jaki możemy zabrać na pokład, jest bagaż podręczny. Jego wielkość i waga jest ściśle określona przepisami wewnętrznymi przewoźnika i uzasadniona zasadami bezpieczeństwa. Z zasadami tymi bezwzględnie należy się zapoznać jeszcze przed podróżą.