2006 Chevrolet Corvette Z06Koszty ubezpieczenia OC są kwestią zaporową dla młodych kierowców, pragnących zakupić swój pierwszy samochód. Żyjemy natomiast w czasach, gdy motoryzacja społeczeństwa sięga zenitu i każdy chciałby mieć swoje własne auto. Jak pogodzić te dwie kwestie?

Cena używanego samochodu nadającego się do jazdy zaczyna się już w przedziale 2000-3000zł. Za takie pieniądze możemy mieć małe autko, które dowiezie nas wszędzie i które będzie przy tym mało palić, co dla młodego człowieka jest bardzo ważne. Niestety, do całego interesu trzeba doliczyć jeszcze cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC, która niejednego potrafi zwalić z nóg.

Jak temu zaradzić? Najpopularniejsza metoda to rejestracja pojazdu na współwłasność z rodzicem. Dzięki temu jego zniżki zsumują się z naszymi zwyżkami. W ekstremalnych przypadkach kwota może obniżyć się o połowę. Możemy też wybrać się do biura agenta ubezpieczeniowego. Biura takie potrafią wynegocjować z ubezpieczycielami dodatkowe zniżki, niedostępne w standardowej ofercie.