Parę lat wstecz wszyscy sądzili, że taxi nigdy nie staną się najbardziej ekonomicznym środkiem transportu. Jeszcze dwa lata temu większość Polaków podróżowała autobusem, teraz sytuacja uległa radykalnej zmianie. Obecnie taksówkę z Nieporętu do Warszawy można zamówić na wiele sposobów, w tym przez Internet lub telefon. Ponadto liczba firm taksówkowych obsługujących kursy w Nieporęcie i Legionowie stale rośnie i nie ma problemu z wyborem idealnej. Obecnie w Nieporęcie, Warszawie i Legionowie znajduje się ponad dziesięć tysięcy taksówek. Udział transportu publicznego w transporcie maleje z roku na rok i oczekuje się, że do 2050 r. Większość transportu będzie realizowana przez prywatne firmy transportowe, w tym taksówki.
Legionowo jest tym miastem, w których udział firm taksówkowych w transporcie osób i mienia jest najwyższy. Trzeba mimo wszystko być ostrożny, ponieważ są firmy, które nie oferują odpowiednio wysoki poziom uslug. Nie wszystkie taksówki dysponują flotą dużych, wygodnych samochodów i bez problemu zabiorą Cię na przystanek PKP Legionowo lub lotnisko Modlin.
Jedną z takich firm jest Taxi-Nieporęt oferująca swoje usługi w Nieporęcie i okolicach. Taksówka ma niskie ceny i kursuje 24 godziny także w weekendy. Taksówka z Nieporętu do Warszawy kosztuje obecnie od 110 do 200 PLN. Cena zależy od tego, czy jedziemy w nocy, czy w ciągu dnia. W święta taryfy są najdroższe, a na przykład na Święta Bożego Narodzenia będziemy musieli zapłacić ponad 250 PLN. W końcu taksówki oferują szybki, stosunkowo tani i bezpieczny transport, dzięki czemu nie musimy zmiażdżyć transportu publicznego i znosić skarg innych pasażerów, których nie brakuje w zatłoczonych autobusach transportu publicznego.
Zawsze warto sprawdzić firmy taksówkarskie w Nieporęcie. Najlepsze taksówki zazwyczaj mają dobre ceny i solidny, przystępny cennik. Tylko takie taksówki oferują bezpieczną podróż z miejsca początkowego do miejsca docelowego.