egzamin na prawo jazdy (3)Jak przygotować się do egzaminu
Egzamin na prawo jazdy bywa najbardziej stresującym egzaminem w naszym życiu. Ważne jest zatem, aby idąc na ten egzamin mieć świadomość o tym, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani.

Nie ma sensu zapisywać się na egzamin, jeśli po kursie nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Lepiej wybrać jeszcze parę lekcji u instruktora, aby mieć komfort psychiczny.

Egzamin na prawo jazdy, najczęściej jest w terminie nieco oddalonym od terminu zakończenia kursu. Warto by również przed egzaminem praktycznym, pojeździć chociaż dwie godzinki. Nie ma się co oszukiwać, trzydzieści godzin jazdy może i nauczy nas techniki jazdy, ale nie mamy pełnej automatyki pewnych odruchów, zatem lepiej je sobie odświeżyć.

Egzamin na prawo jazdy to również egzamin teoretyczny, do którego obecnie trzeba się przygotować z większą starannością. Przede wszystkim trzeba poznać przepisy, a w domu zrobić dużo testów. Wbrew pozorom łatwy egzamin możemy oblać, ze względu na bardzo mały margines błędu, w nowym systemie egzaminowania.