motoryzacja (20)Wielu z nas chętnie bierze się za samodzielne naprawy drobnych usterek w naszych samochodach. Najczęściej sami wymieniamy olej czy różne filtry, wymieniamy wadliwe czujniki czy nawet i przepalone żarówki. Dzisiejsza motoryzacja nie ułatwia nam zadania, jednak w dalszym ciągu w swoim garażu można wykonać wiele prostych czynności przy samochodzie, które pozwolą nam czasami sporo zaoszczędzić.

Prędzej czy później będziemy potrzebować dostać się pod spód auta. Gdy mamy terenówkę to żaden problem, możemy swobodnie wejść pod auto nawet gdy stoi ono na własnych kołach. Niestety w przypadku samochodów osobowych sprawa komplikuje się. Auto musimy unieść czasem nawet o pół metra, aby móc pod nim swobodnie pracować.

Nigdy nie kładźmy się pod samochodem podniesionym zwykłym lewarkiem do wymiany kół. Takie lewarki są mało stabilne i pojazd może łatwo z nich spać. Używajmy profesjonalnych podnośników hydraulicznych, a auto podpierajmy specjalnymi podpórkami, tzw. kobyłkami. Mają tak zabezpieczony samochód możemy być pewni, że nie spadnie on na nas, gdy będziemy wykonywać pod nim jakieś prace.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.