Bagażnik do przewożenia rowerów (4)Rodzaje bagażników rowerowych
Bagażnik do przewożenia rowerów to rzecz, która bardzo może ułatwić życie podczas wakacji. Dzięki niemu możemy zabrać ze sobą rowery w każde miejsce i cieszyć się z aktywnego spędzania czasu na własnym sprzęcie.
Istnieje kilka rodzajów bagażników, wśród których każdy na pewno znajdzie sprzęt optymalny dla swoich potrzeb. Wciąż najpopularniejsze są bagażniki dachowe. Do dachu przytwierdza się belki i uchwyty utrzymujące rowery w stabilnej pozycji. Jeśli samochód dysponuje hakiem można do niego przytwierdzić platformę lub ramę. Platforma odrobinę przedłuży samochód, natomiast jest to bardzo stabilna opcja. Na hak przytwierdzić można także wieszak, na którym rowery przytwierdzane są za ramę. Kolejną opcja jest przytwierdzenie rowerów do klapy samochodu na specjalne uchwyty. Nie zasłaniają one rejestracji, nie wystają także zbytnio za obrys samochodu.
Wybierając którykolwiek z bagażników warto jest pamiętać, aby dobrze go zamontować. Pozwoli to na bezpieczne korzystanie i uniknięciu zarysowań na samochodzie czy rowerach.